документація

среда, 26 октября 2016 г.

Міні – лекція
Тема«Три шляхи у вихованні»
Мета- допомогти батькам знайти шляхи до розуміння поведінки дитини,збагатити батьківську компетентність через підвищення рівня поінформованості про різні види виховання дитини в родині.
Хід лекції
1)розгляд стилів виховання
2)обмін думками
Довіра і страх, упевненість та боязкість, спокій і тривога, щирість та теплота у стосунках…Усі ці риси особистість набуває в родині. Батьки використовують різні методи і засоби виховання, що допомагають збагатити свідомість дитини певною системою норм та правил. Щоб дитина досягла цієї мети, вони заохочують або карають її, прагнуть бути зразком для наслідування або несвідомо стають ним.
Отже існують певні стилі сімейного виховання, що визначили науковці, опираючись на різні дослідження:
А)Авторитарний стиль- усі рішення ухвалюють батьки, які вважають, що дитина майже в усьому повинна підкорятися їх волі і авторитету. Батьки вимагають від дитини чіткого виконання всіх обов’язків. В особистості змалку виховують почуття відповідальності, уміння долати труднощі.
Негативні наслідки
-         Надто високі вимоги потребують максимальної мобілізації всіх фізичних і розумових здібностей. Це стає самоціллю, але водночас страждає духовність дитини.
-         Може призвести до відхилення у поведінці
-         Сприяє появі страху невдачі, поразки
Б)Опікунський стиль – прагнення батьків постійно бути поруч з дитиною, розв’язувати за неї всі проблеми. Дитину оточують надмірною увагою, вона займає головне місце у родині


Негативні наслідки
-         Здатність дитини до самоствердження різко обмежується
-         Розвиток почуття невпевненості, підвищення рівня тривожності, комплексу неповноцінності
В) Поблажливий стиль – проявляється у недостатній увазі до дитини з боку батьків, дитина у родині належить само собі, вона фактично не знає заборон і обмежень з боку батьків.
Негативні наслідки
-         Нездатність родини контролювати поведінку дитини може призвести до входження її до асоціальних груп, оскільки в неї не сформувалися психологічні механізми, необхідні для самостійної, відповідальної поведінки у суспільстві
-         Підвищений рівень конфліктності
-         Порушення емоційної сфери
Г)Демократичний стиль – батьки заохочують особистісну відповідальність і самостійність своєї дитини відповідно до її вікових можливостей.
Оптимальним для сімейного виховання є демократичний стиль, якому притаманний високий рівень вербального спілкування між дітьми та батьками, готовність батьків прийти на допомогу дітям, віра батьків в успішну самостійну діяльність дитини, адекватний батьківський контроль.
У складних умовах сучасної родини найбільше потерпають діти. Тому слід шукати підходи до виховання дитини як індивідуальності, створювати таке середовище, у якому вона активно розвиватиметься

Комментариев нет:

Отправить комментарий